Vücut Şekline Göre İspanyol Paça Pantolon Nasıl Kombinlenir? 29 Mart 2017 – Kategori: Stil Rehberi

İspanyol paça pantolon doğru giyildiğinde zayıf ve uzun gösteren bir parçadır. Fakat yanlış kombinlendiğinde bizi basık ve olduğumuzdan kilolu gösterir. Peki ispanyol paça pantolonlarımızı vücut tipimize göre nasıl kombinlenemeliyiz ?

Vücut tipinizi seçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Armut Vücut Şekli – Kombin Örnekleri

Bele oturan üstler, dikkati üst bedene çeken baskılı kumaşlar kullanılmalı.Kalça geniş olduğu için baskılı ve çok açık renkli ispanyol paçalardan kaçınılmalı, daha koyu tonlar kullanılmalıdır.Bacak boyunuzu uzatmak için ve alt bedeni olduğundan ince göstermek için ispanyol paçanızın altına dolgu topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Topuklarınız ne kadar görünmezse o kadar uzun görünürsünüz 🙂 Ama 70’ler stilini yakalamak için ispanyol paçanızı ayakkabılarınız görünecek kadar kısa tutabilirsiniz. Önü kısa arkası uzun bluzleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Omuzları açık fırfırlı bluzler tam size göre!

Dikdörtgen Vücut Şekli – Kombin Örnekleri

Bu vücut şekline sahip bayanlar yüksek bel ispanyol paçaları tercih etmeliler.Bel hizasını sıkı bir kemerle vurgulamalılar.Aynı renk üst ve pantolon tercih edildiğinde dikkat çeken tokalı bir kemer kurtarıcınız olacak. Beli açık, dar üstlerden kaçının.Bunun yerine peplum bluzleri kullanabilirsiniz. Belden itibaren genişleyen bu bluzler sizi daha kıvrımlı gösterecektir.Tshirt üzerine giyilen gömleler, hırkalar bel yanlarını kapattığı için göz yanılması yaparak sizi daha kııvrımlı gösterecektir. Bu sezon da çok moda olan uzun yelekleri kullanabilirsiniz.

Elma Vücut Şekli – Kombin Örnekleri

Bu vücut şekline sahip bayanlar göğüsten itibaren bol üstleri tercih etmeliler.Bacaklar üst bedene oranla daha ince olduğu için açık renkli, dikkat çekici kotları tercih edip üzerinize baskısız, koyu bol üstler giyebilirsiniz. Bu şekilde üst bölgeniz değil, ince olan alt bedeniniz daha çok göz önünde olur ve daha zayıf görünürsünüz. Yuvarlak yakalar yerine üst bölgeyi daha ince gösterecek V yakalar tecih etmelisiniz.Uzun kolyeler kullanmalı, bu sezonun modası olan Choker kolyelerden kaçınmalısınız.

Kum Saati Vücut Şekli – Kombin Örnekleri

Kum saati vücut tipi günümüzde ideal kadın vücudu olarak kabul ediliyor.O yüzden bu vücut tipine sahip bayanları şanslı görebiliriz 🙂 Yüksek bel ve normal bel ispanyol paçaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kısa, dar üstlerle kombinleyebilirsiniz. Kemer takarsanız ince beliniz daha da göz önünde olacaktır. Gömlek ve ceket alırken belden oturtmalı olanları tercih edin. Boyunuz ortalama veya uzunsa yuvarlak yakaları tercih edebilirsiniz, fakat ortalamadan kısa iseniz V yakaları tercih edin. Salaş üstler giymeyi seviyorsanız, ön kısmı pantolonunuzun içinde olsun. Bacak boyunuz bu şekilde daha uzun görünür.

İspanyol Paça Pantolonlarımızı incelemek için tıklayın.

« Moda Severlerin Takip Etmesi Gereken 5 Ünlü Moda Bloggerı
Hangi Vücut Tipine Sahipsiniz ? »