Vücut Şekline Göre Beyaz Pantolon Nasıl Kombinlenir? 4 Eylül 2016 – Kategori: Stil Rehberi

Beyaz pantolon giymek koyu renklere göre biraz daha zordur. Beyaz çok dikkat çekici bir renk olduğu için yanlış kullanıldığında sizi olduğunuzdan kilolu gösterirken, doğru kombinlendiğinde daha zayıf ve şık gösterecektir. Genelde ”istediğim kiloda olmadığım için beyaz pantolon giyemiyorum” diyenleri çokça duyuyoruz. Aslında en önemlisi beyaz pantolonunuzu vücut şeklinize göre nasıl kombinlediğiniz. Doğru kombinler yaparsanız her zaman şık ve çekici görünürsünüz.

Vücut şeklinizi öğrenmek isterseniz buraya tıkayabilirsiniz.

Armut Vücut Şekli – Kombin Örnekleri

Armut vücut şeklinde genelde kalça probleminden şikayet edilir. Beyaz pantolon da vücudumuzun alt bölgesini daha belirgin gösterdiği için genelde geniş kalçaya sahip bayanlar beyaz pantolondan kaçınırlar. Burda önemli olan şey gözü alt bedenden üst bedene doğru çeken tshirtler, bluzler tercih etmek.Baskılı, çizgili, renkli üstler seçtiğinizde göz mecburen üst bölgeye gidecek ve alt bedeniniz fazla dikkat çekmeyecektir.

Bacakları uzun göstermek ve rahatsız olduğumuz geniş kalçamızı kapatmak için giydiğiniz tshirtün önünü pantolonunuzun içine sokup arkasını açık bırakırsanız beyaz pantolonu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ya da önü kısa arkası uzun tshirtleri kullanabilirsiniz.

Belimize bağladığımız gömlek kombinimizi sporlaştıracak, aynı zamanda fazlalıklarımızı gizleyecektir.

Armut vücut tiplerinde omzu açık bluzler tercih etmek omuzları daha geniş göstereceğinden alt bedenle üst bedeni daha orantılı gösterecektir. Kalçanızdan rahatsız değilseniz kısa omzu açık bluzler tam size göre!

Dikdörgen Vücut Şekli – Kombin Örnekleri

Bu vücut şekline sahip olan bayanlar bel oyuntularının olmamasından şikayet ederler. Dikdörtgen vücut şeklinde bel oyuntunuzu varmış gibi gösterecek ya da belinizi çok belli etmeyecek giysiler tercih etmelisiniz.

Baştan aşağı beyaz giymeniz görsel bir vücut bütünlüğü yaratarak, dikkatin belinize değil bütün vücudunuza yayılmasını sağlayacak. Tshirtünüzün üzerindeki sade baskı da gözü üst bölgeye çekecektir.

Üzerinize alacağınız  hırka, ceket ve benzeri şeyler belinizin yanlarını gizleyeceği için göz yanılması yaparak sizi daha kıvrımlı gösterecek. Pantolonunuzun içine tshirtünüzü sokmak da belinizin sadece ön bölgesini açıkta bırakacağından belinizi ince gösterir. Bunu yaparken beyaz değil renkli kemerler kullanmaya çalışın.

Peplum, yani belden itibaren genişleyen bluzler sizi olduğunuzdan kıvrımlı gösterecek.Şık kombinlerinizde peplumu korkmadan kullanabilirsiniz.

Elma Vücut Şekli – Kombin Örnekleri

Bu vücut şekline sahip bayanlar genelde büyük göğüs ve göbek şikayetçisi olduğundan beyaz üstlerden kaçınıp daha koyu renkli, baskısız, dikkat çekmeyen üstler tercih etmelidirler.

Koyu renk, örneğin siyah giydiklerinde göz açık renge kayacağından vücutta denge sağlayacaktır.

Dikdörtgen vücutta olduğu gibi siz de peplum bluzleri kullanabilirsiniz.Size en uygun peplum bluzlar, dar kesimi göğüs altına daha yakın göbeğinizi kamufle edecek olanlardır.

Eğer göğüsleriniz sizi rahatsız ediyorsa peplum yerine bele oturmayan, kol altından itibaren bollaşan bluzleri tercih etmelisiniz. Kalçanız ve bacaklarınız orantılı olduğu için belinizi örtecek uzunlukta üstler sizin için idealdir.

Elma vücut şeklinde olup daha çok göbeğinizden şikayetçiyseniz. Omzu açık bluzleri rahatlıkla giyebilirsiniz.Göğüslerinizden de şikayetçiyseniz fotoğraftaki gibi fırfırlı üstler tercih etmeyin.Bu sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir.Geniş omuzlu bir bayansanız fırfırsız omzu açık bluzleri, dar omuzlu bir bayansanız fırfırlı olanları tercih etmelisiniz.

Kum Saati Vücut Şekli – Kombin Örnekleri

Bu vücut şekline sahip bayanlar içimizde en şanslı olanlardır.Günümüzde ideal kadın vücudu ”kum saati” ile tabir edilir.Giydiğimiz kıyafetler ile aslında kum saati şeklini yakalamaya çalışırız.Bu vücut şeklinde olanlar ince bellerini ortaya çıkaracak giysiler tercih etmeliler.

Croptop diye tabir ettiğimiz kısa üstler onlara çok yakışacaktır.Uzun Tshirtlerini de bel kısmından bağlayarak bellerini daha çok ortaya çıkarabilirler.

Kemer de vücutta dikkati bele çeken bir aksesuardır. Kum saati vücut tipine sahip olanlar kemer kullanarak bellerini ön plana çıkarabilirler.Diğer vücut tiplerine oranla şanslı olan bu kum saati tipindeki bayanlar yine de kombinleyecekleri parçaları kendi stillerine, boylarına ve ten renklerine uygun seçmeye özen göstermeliler.

_________________________________________________________________________________________    Bu yazımda anlattıklarım genelde kıyafet kesimleri ile ilgiydi. Kesimlerin bizi olduğumuzdan daha zayıf ya da kilolu gösterebileceğinden bahsettim. Fakat şık olmak için kıyafetin kalıbı kadar,  kumaş ve renk de önemli. Burada iş size düşüyor. Doğru kombinler yapmadıkça doğru kesimi giyseniz de şık görünemezsiniz. O yüzden kendi stilinizde doğru ürünler seçip kombin yapmaya çalışın. Her beğendiğiniz ürünü almak yerine önce sizin tarzınıza uygun mu, dolabınızdaki hangi kıyafetlerinizle kombinleyebilirsiniz diye düşünerek alın. Böylece zamandan, yerden ve gereksiz harcamadan tasarruf etmiş olursunuz, ayrıca sınırsız kombin yapabileceğiniz bir dolabınız olur.

Modaya uyarken vücut şeklinizi, ten renginizi unutmayın. Belki de o yaz moda olan mavi rengi sizi olduğunuzdan da soluk gösteriyordur. Ama o sezon moda olan 70’ler Stil ispanyol paça pantolon sizi olduğunuzdan uzun ve zayıf gösterecektir. Bunu bilerek modayı takip ederseniz görünümünüze büyük bir yatırım yapmış olursunuz.

« Siyah Pantolon – Beyaz Tshirt ile 4 Farklı Kombin