Hangi Vücut Tipine Sahipsiniz ? 29 Mart 2017 – Kategori: Stil Rehberi

Armut Vücut Şekli

Üst bölgeniz oldukça ince ise, basenlerinize göre küçük göğüsleriniz varsa ve kalın bacaklara sahipseniz armut vücut şekli sizin bedeninize en uygun olandır. Armut vücut şeklinde olan bayanlar kilo aldıklarında kilolar genelde basen bölgesinde toplanır.

Dikdörgen Vücut Şekli

Dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar dümdüz ince ve kıvrımsız bir vücuda, küçük ama basenlerle dengeli göğüslere, vücutla orantılı bacaklara, kavisi olmayan bele sahiptirler.Bu vücut tipine sahip olanlar kilo aldıkları zaman kilolar tüm vücutlarına eşit olarak dağılır.

Elma Vücut Şekli

Elma vücut şekline sahip olanlar göğüslere oranla daha dar bir kalçaya, ince bacaklara, büyük göğüslere sahiptirler. Kilo aldıklarında kiloları göbek bölgelerinde ve göbek yanlarında toplanır.

Kum Saati Vücut Şekli

Kum saati vücut ölçüsüne sahip olanlar geniş kalçaya, büyük göğüslere rağmen ince bir bele sahiptirler. Belirgin kıvrımlar, orta ile büyük arası göğüsler, şekilli bacak ve ince bilekler bu vücut tipinin özelliklerindendir. Kilo aldıklarında kiloları genelde göğüslere ve kalçaya gider.

« Vücut Şekline Göre İspanyol Paça Pantolon Nasıl Kombinlenir?
Geçmişten Günümüze İspanyol Paça Pantolon Kombinleri »