Geçmişten Günümüze İspanyol Paça Pantolon Kombinleri 7 Mart 2017 – Kategori: Stil Rehberi

İspanyol paça pantolon günümüzde oldukça popüler. Topuklu ayakkabılarımızla kombinlediğimizde bacaklarımızı ve boyumuzu uzun gösteren en sevdiğimiz, vazgeçemediğimiz giysilerden biri. Peki günümüzde de moda olan bu pantolon ne zaman bu kadar popüler olmuş? Bizden önce kimler, hangi dönemlerde nasıl kombinlemiş?

Paçaları fırıl fırıl olan bu pantolonun geçmişini şöyle bir hatırlamaya çalıştığımda ilk aklıma gelen eski siyah beyaz fotoğraflardaki ispanyol paçalar. 70’li yılların vazgeçilmezi, her erkeğin olmazsa olmazı. Babalarımızın ”Paçalarımız köşeyi dönerdi, biz de 20 dakika sonra dönerdik” şeklinde abartarak anlattığı pantolonlardı. 🙂

70’li yıllara damgasını vurmuş efsane gruplardan biri ‘Boney M ‘nin ‘Daddy Cool’ klibindeki beyaz ispanyol paça pantolonu ile yaptığı müthiş dansını da hatırlatmadan olmaz.

60’ların sonlarında ortaya çıkan ispanyol paçayı en çok yakıştırdığım topluluk ise Çiçek Çocuklar. Şimdilerde ”hippie” olarak adlandırdığımız “Çiçek Çocuklar” barış yanlılığından vazgeçmemiş, istediklerini yaşamaktan hiçbir zaman çekinmemiş ve bunu başarmışlardır. Bu topluluğa Çiçek Çocuklar adı verilmesinin nedeni, topluluğa karşı çıkanların kendilerine doğrulttukları silahların namlularına çiçek sokmalarıdır. En önemli sloganlarından biri ”Aşk, Özgürlük ve Barış” tır.

Çiçek Çocuklar’ın ispanyol paça pantolonları her zaman özgün, rengarenk ve çiçekli kumaşlardan yapılıyordu. Yazın incecik renkli kumaşları tercih ederken, kışın daha çok renkli gömleklerinin altına yüksek bel kot ispanyol paçalar tercih ediyorlardı.

Aslında günümüz modası 70’lerden çok ilham alıyor. Yüksek beller, fırfırlar 2017′ de de moda. 70’lerin klasik stilini merak edenler ve ispanyol paça pantolon kullanımını görmek isteyenler aşağıdaki videoları izleyebilirler.

İspanyol paça pantolonları nasıl kombinleyebiliriz?

İspanyol paça pantolonları boyumuzu uzun göstermek için yüksek topuklularla kullanmalıyız. Daha fresh bir hava için düz ayakkabılarla ve sandaletlerle kombinleyebiliriz.

Üst bedeniniz alt bedeninize göre inceyse kısa, omzu açık ve bele oturan üstler tercih etmelisiniz. Çiçekli böcekli pantolonlardan kaçınmalısınız.

Alt bedenimiz üst bedenimize göre inceyse fırfırlı bluzlar, uzun tişört ve kazakları rahatlıklar kullanabilirsiniz. Desenli pantolonlar tercih edilebilir.

Kilolu bayanlar püsküllü şallarla ve topukluluları ile pantolonlarını kombinleyebilirler. Bu sayede hem fazlalıklarını kapatmış, hem de ince görünmüş olurlar.

Çok zayıf olduğunuzu düşünüyorsanız bol, salaş ispanyol paçaları kullanabilirsiniz. Özellikle yazın ince kumaşlı fırıl fırıl geniş paçalar mükemmel oluyor. Üstüne de salaş ya da fırfırlı bir bluz tercih edebilirsiniz. Daha zayıf görünmemek için vücudunuza oturan kıyafetlerden kaçınmalısınız.

Bel oyuntusu olmayan dikdörtgen vücut tipine sahip bayanlar pantolonları ile aynı renk bir üstü tercih edip sıkı bir kemer kullanabilirler. Bele oturan peplum bluzlar kurtarıcınız olucak. Daracık bluzlar kullanmamalı, tişörtleri ve gömlekleri pantolonunuzun  içine sokarak salaş bir görünüm yaratmalısınız. Kısa ceketlerin, hırkaların önünü açık bırakarak dikdörtgen görününümü gizleyebilirsiniz.

İspanyol Paça Pantolonlarımızı incelemek için tıklayın.

Kombinlerden ilham alacağın güzel bir galeri aşağıda seni bekliyor. Göz atmadan geçme! 🙂

« Hangi Vücut Tipine Sahipsiniz ?
File Çorap Trendi! »