File Çorap Trendi! 10 Ocak 2017 – Kategori: Stil Rehberi

File çorap aslında hiç modası geçmeyen bir trend. Külotlu çorabın 1959 yılında icad edilmesinden buyana varlığını sürdüren çeşitli şekillerdeki çoraplar, zaman zaman moda sektörünün seyrini de değiştirmiştir.

Külotlu çorap icad edilmeden önce uyluğun üst kısmında sonlanan ince çoraplarının görünmesinden tedirgin olan kadınlar, külotlu çorabın icadı ile daha rahat etek giymeye başladılar. Bu sayede 1965′ lerde etek boyları daha yukarı taşınmıştır ve ikonik mini etek doğmuştur. 1960’ların ortasında külotlu çorap sayesinde mini etek hiç olmadığı kadar trend olmuştur 🙂2016 sonlarına kadar eteklerin altında görmeye alıştığımız file çorapları günümüzde yırtık pantolon modası ile ilişkilendirerek, pantolon altına giymeye başladık. Doğru kombinlendiğinde sizi seksi ve feminen gösteren bu trend, yanlış kıyafet ve aksesuarla kombinlendiğinde sizi çok basit gösterebilir. Çorabınız dikkat çekici olduğu için, kombininizi sade tutmanızda fayda var.

Yırtık pantolon altına giyilen fileli çorapları 36-38 beden üzerindeki bayanlara önermiyorum. Topuklu siyah botları pantolonunuzun altına tercih ederseniz fileli çoraplarınızla bütünlük sağlar ve sizi daha uzun, ince gösterir. Küçük delikler sizi daha vamp gösterirken, geniş delikli çoraplar daha feminen görünmenizi sağlayacak.

Kısa fileli çoraplar herkesin kolaylıkla kombinleyebileceği dikkat çeken minik detaylardır. Beden sınırlamasına hiç gerek yok, fakat ince bileklere daha çok yakıştığını söylemem gerekiyor.Çoraplarınızı ucu açık ayakkabılar yerine ucu kapalı ayakkabılarla tercih etmeniz çok daha iyi olacak. Açık ayakkabı ile tercih edildiğinde çorabınızdan kaçan parmaklarınız komik görüntülere sebep olabilir. 🙂 Açık ayakkabı ile giymek isterseniz de, altına belli olmayan ten rengi çorap giyebilirsiniz.

Bilekleriniz kalınsa fileli çorapları spor ayakkabılar yerine topuklu ayakkabılarla kullanmalısınız. Kısa pantolon paçalarından görünen fileli çorap en çok vintage ayakkabılara yakışıyor. Lisede popüler olan corcik ayakkabıları dolaplardan çıkarmanın tam vaktidir, ben saklamadım ama belki saklayanlar vardır 🙂

Kısa üstleri  seven ve beline güvenen bayanlar 2017 yazında bel dekoltelerini fileli çoraplarla süsleyebilirler. Daha vamp bir görünüm ve dikkati oraya çekmek için kemer kullanmayı unutmayın. Siyah fileli çoraplar size aşırı geliyorsa ten renginize yakın renkte olanları tercih edip daha sade bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yıllar önce olan pantolonun arkasından görünen G-String modasından sonra bu trendi öpüp başımızın üzerine koymalıyız diye düşünüyorum. 🙂

« Geçmişten Günümüze İspanyol Paça Pantolon Kombinleri
İlgi Çekici Kombinler İçin 5 Farklı Stil Önerisi »